Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες της 6ης αγωνιστικής (τελευταίας) των ομίλων του Nations League

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες της 6ης αγωνιστικής (τελευταίας) των ομίλων του Nations League:

League A

1ος όμιλος

Δανία-Γαλλία 2-0

Αυστρία-Κροατία 1-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Κροατία 13 — ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4 —

Δανία 12

Γαλλία 5

Αυστρία 4 — ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B

2ος όμιλος

Πορτογαλία-Ισπανία 0-1

Ελβετία-Τσεχία 2-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ισπανία 11 –ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4–

Πορτογαλία 10

Ελβετία 9

Τσεχία 4 –ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B —

3ος όμιλος

Ουγγαρία-Ιταλία 0-2

Αγγλία-Γερμανία 3-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ιταλία 11 — ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4 —

Ουγγαρία 10

Γερμανία 7

Αγγλία 3 — ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B —

4ος όμιλος

Ουαλία-Πολωνία 0-1

Ολλανδία-Βέλγιο 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Ολλανδία 16 — ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ ΣΤΟ FINAL 4 —

Βέλγιο 10

Πολωνία 7

Ουαλία 1 — ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B —

League B

1ος όμιλος

Ιρλανδία-Αρμενία 3-2

Ουκρανία-Σκωτία 0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Σκωτία 13 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUS A–

Ουκρανία 11

Ιρλανδία 7

Αρμενία 3 –ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUS C–

2ος όμιλος

Αλβανία-Ισλανδία 1-1

Ρωσία*-Ισραήλ Ματαιώθηκε

* Η Ρωσία δεν θα μετάσχει στον 2ο όμιλο της League B και θα καταταγεί τέταρτη στο γκρουπ.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4 αγ.)

Ισραήλ 8 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE A–

Ισλανδία 4

Αλβανία 2

Ρωσία* 0 –ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C–

3ος όμιλος

Ρουμανία-Βοσνία 4-1

Μαυροβούνιο-Φινλανδία 0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Βοσνία 11 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE A–

Φινλανδία 8

Μαυροβούνιο 7

Ρουμανία 7 –ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C–

4ος όμιλος

Νορβηγία-Σερβία 0-2

Σουηδία-Σλοβενία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Σερβία 13 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE A–

Νορβηγία 10

Σλοβενία 6

Σουηδία 4 –ΥΠΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C–

League C

1ος όμιλος

Νησιά Φαρόε-Τουρκία 2-1

Λουξεμβούργο-Λιθουανία 1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Τουρκία 13 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B–

Λουξεμβούργο 11

Νησιά Φαρόε 8

Λιθουανία 1 –ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ–

2ος όμιλος

Κόσοβο-Κύπρος 5-1

ΕΛΛΑΔΑ-Βόρεια Ιρλανδία 3-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

ΕΛΛΑΔΑ 15 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B–

Κόσοβο 9

Κύπρος 5

Β. Ιρλανδία 5 –ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ–

3ος όμιλος

Αζερμπαϊτζάν-Καζακστάν 3-0

Σλοβακία-Λευκορωσία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Καζακστάν 13 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B–

Αζερμπαϊτζάν 10

Σλοβακία 7

Λευκορωσία 3 –ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ–

4ος όμιλος

Γιβραλτάρ-Γεωργία 1-2

Β. Μακεδονία-Βουλγαρία 0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Γεωργία 16 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE B–

Βουλγαρία 9

Β. Μακεδονία 7

Γιβραλτάρ 1 –ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ–

League D

1ος όμιλος

Μολδαβία-Λιχτενστάιν 2-0

Ανδόρα-Λετονία 1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (6 αγ.)

Λετονία 13 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C

Μολδαβία 13

Ανδόρα 7

Λιχτενστάιν 0

2ος όμιλος

Σαν Μαρίνο-Εσθονία 0-4

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 4αγ.)

Εσθονία 12 –ΠΡΟΒΙΒΑΣΤΗΚΕ ΣΤΗ LEAGUE C–

Μάλτα 6

Σαν Μαρίνο 0