Τριάρα ο Πανιώνιος

2023/01/22 at 8:52 ΜΜ 22/01/2023 newsroomΕπιστροφή στις νίκες με εντυπωσιακό τρόπο για τον Πανιώνιο. Οι «κυανέρυθροι» ήταν αποτελεσματικοί στο Διαβολίτσι και κατάφεραν να επικρατήσουν 3-1 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του τετάρτου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας ανεβαίνοντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από τη Ρόδο που την ίδια ώρα επικρατούσε 2-0 του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου. Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε και η σημαντική αναμέτρηση του 5ου ομίλου ανάμεσα σε Εθνικό και Φωστήρα.

Στην αναμέτρηση του Πανιωνίου στο Διαβολίτσι η ομάδα του Νίκου Κούστα ήταν ανώτερη καθ’ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο έκτο λεπτό με γκολ του Γεωργούση. Η κατοχή παρέμεινε στα πόδια των φιλοξενούμενων και ο Τσίπρας στο 45′ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ωστόσο, ο ΑΟ Διαβολιτσίου, μπήκε στο ματς ξανά μειώνοντας σε 2-1 όμως στο 55′ ο Γροντής διαμόρφωσε το τελικό 3-1 για τον Πανιώνιο.